Kolagen a klouby: Důležitá kloubní výživa v každém věku

Kolagen a klouby: Důležitá kloubní výživa v každém věku

Kolagen a klouby: Důležitá kloubní výživa v každém věku
Kolagen a klouby: Jak pomáhá?

Kolagen funguje jako pojivo v celém těle, je hlavní stavební bílkovinou. Najdeme ho nejen v kloubech, ale také v kostech, šlachách, pokožce a ve stěnách cév. Jedinou jeho nevýhodou je, že s jeho produkcí má tělo problém od 25. roku života. S věkem ho prostě ubývá a nastupují projevy stáří – jako je povadlá pleť a vrásky a co hůře, objevují se bolesti kloubů.

Problémy s klouby se totiž mohou objevit kdykoli, na věku ani tak nezáleží, a proto bychom se o ně měli starat. Jak velké klouby v těle ochránit? Suplementací kolagenu. Rozhodně byste se měli pravidelně hýbat a dbát na to, abyste ani ve vyšším věku netrpěli nadváhou. I ta je pro klouby náročná, protože na ně vyvíjí nepřiměřený tlak.

Klouby a pohybový aparát

Kolagen proto mnozí užívají jako kloubní výživu, své o tom vědí sportovci, kteří si dělají pravidelné kúry. Jestliže jste kolagen dosud nikdy nebrali, začněte s tříměsíční kúrou. Účinky jsou totiž znát až zhruba po 3 měsících denního užívání.

Díky suplementaci můžete předejít bolestem pohybového aparátu i jiným předčasným projevům stárnutí. Kolagen neslouží jen jako kloubní výživa, ale vyhlazuje a zpevňuje pleť a pakliže pravidelně sportujete, ochrání a vyživí i vaše svaly.

Většinu kolagenu v těle najdeme v kloubních chrupavkách, kolagen je naprosto klíčový pro jejich výživu. Udržuje chrupavky odolné a pevné. Klouby kolagen chrání také tak, že vytváří dostatečně pevnou strukturu svalů a šlach. Užíváním kolagenu se tedy můžete vyhnout i vážnějšímu zranění.

Nejlepší volbou je hovězí kolagen v čisté krystalické formě. Během užívání ale nezapomeňte na důležitou věc. Kolagen by se měl užívat nalačno, nejlépe po ránu a alespoň půl hodiny před jídlem.

Klouby i svaly

Nejlepší forma je kolagen v prášku, ten obsahuje i vitamin C a kyselinu hylauronovou. Právě ona je zase důležitou součástí pojivových tkání, nervových vláken i kůže. Navíc je ve směsi také inulin (čekanková vláknina), který má pozitivní vliv na náš střevní mikrobiom.

Kolagen nejenže funguje jako kloubní výživa, zároveň také přispívá k celkovému zlepšení fyzické kondice. Je vhodný k rekonvalescenci po úrazech, protože – laicky řečeno – po něm rostou svaly. I tím tedy napomáhá zlepšit stav našich kloubů, protože je dostatečně chrání svalová hmota.

Zvažujete-li tedy, že pro svůj pohybový aparát chcete něco udělat, není lepší varianta než kolagen, který vyživí klouby, ochrání šlachy a cévní stěny a zároveň zabrání vnějším projevům staří, jako je povadlá a nepružná pokožka. 

Kolagen a klouby: Důležitá kloubní výživa v každém věku
Kolagen a klouby. Může pomoci jako kloubní výživa?
Nákupní košík
Přejít nahoru