3x působení kolagenu na vlasy: Může zmírnit padání i šedivění vlasů

3x působení kolagenu na vlasy: Může zmírnit padání i šedivění vlasů
Jak může hovězí kolagen pomoci s padáním vlasů?

Která žena by nechtěla mít lesklejší, krásnější a pevnější vlasy než má? Hádáte správně, krásné vlasy chce každá žena. Existuje mnoho „vnějších“ způsobů, jak kvalitu vlasů zlepšit, ale co takhle začít zevnitř? 

Šampony, masky, kondicionéry i oleje vám budou k ničemu, pakliže se o vlasy nepostaráte hezky „od základu“. Jak na to? Tady jsou 3důvody, proč používat kolagen  a co všechno kromě kvality vlasů může vylepšit.

Kolagen je hlavní bílkovinou v těle, je stavebním kamenem kostí, chrupavek, svalů, vazů, kloubů, ale i zubů a kůže. Tělo si jej vyrábí samo, nicméně s kolagenem je jedna obtíž. Lidský organismus si jej v dostatečné míře dokáže vyrobit jen do 25. roku života, jeho produkce pak strmě klesá až se kolem 40. roku zastaví úplně.

A tady nastává problém – pohybový aparát začne „zlobit“, ve tváři se objeví více vrásek. Prostě a jednoduše, tělo viditelněji stárne. Ale není to to jediné, čím nás nedostatek kolagenu může potrápit, může se také zhoršit kvalita vlasů. Kolagen totiž zodpovídá i za stav vlasů, nehtů i za pružnost pleti.

1.) Aminokyseliny a růst vlasů

Důvod první je tedy zřejmý. Pakliže chceme krásné vlasy, podpořme jejich růst. Pakliže budete pravidelně užívat kolagen, tělo ho zpracuje na aminokyseliny, které slouží k produkci nových bílkovin – například keratinu, který je pro vlasy nepostradatelný. Kolagen se skládá mimo jiné i ze tří aminokyselin: prolinu, glycinu a hydroxyprolinu. A právě prolin, hlavní složka keratinu, je zodpovědný za krásu a růst vlasů.

Co ještě kolagen umí? Například pomáhá bojovat proti poškození vlasových folikul volnými radikály, protože působí jako antioxidant.

2.) Antioxidant chránící vlasové fulikuly

Volné radikály jsou sloučeniny, které vznikají v těle z mnoha důvodů – může za ně stres, znečištěné ovzduší, špatné stravování, ale i alkohol. Výzkumy ukazují, že volné radikály mohou poškozovat také vlasové folikuly. Jak uvádí některé studie, zdá se, že kolagen jako antioxidant může s volnými radikály bojovat.

3.) Proti řídnutí vlasů

Třetím důvodem, proč kolagen používat je, že může zabránit řídnutí vlasů a předčasnému šedivění. Kolagen totiž ovlivňuje naši pokožku – udržuje ji pružnou a pevnou. Jedním z důvodů, proč vlasy řídnou je právě to, že tělo má kolagenu nedostatek, tím se mění pokožka, ze které vlasy vyrůstají.

Do jaké míry může kolagen za šedivění vlasů ale prokázáno není. Za předčasné šedivění kštice mohou určitě genetické dispozice, druhou variantou, na kterou poukazují studie, jsou opět volné radikály. A jak už víme, díky svým antioxidačním vlastnostem může právě kolagen bojovat proti poškození buněk a tím tedy zpomalovat šedivění.

A čtvrtý důvod navíc? Užívat kolagen je snadné a vlastně příjemné, člověk může začít den takovým malým rituálem. Navíc je kolagenový prášek  bez chuti a bez zápachu, takže vám nezkazí žádný nápoj. Velkým bonusem je, že obsahuje také vitamin C a čekankovou vlákninu, která je pro změnu důležitá pro váš trávicí trakt.

3x působení kolagenu na vlasy: Může zmírnit padání i šedivění vlasů
Proč vlasy potřebují kolagen?
Nákupní košík
Přejít nahoru