Kyselina hyaluronová a kolagen - sehraná dvojka v anti-age péči

Kyselina hyaluronová a kolagen – sehraná dvojka v anti-age péči

Kyselina hyaluronová a kolagen - sehraná dvojka v anti-age péči
Kyselina hyaluronová a kolagen – sehraná dvojka v anti-age péči

Kyselina hyaluronová a kolagen jsou dvě tělu vlastní látky toho mají mnoho společného a proto si dobře rozumí. Obě hrají nezastupitelnou roli v udržení pružnosti pojivových tkání i hydratace pleti a kolem 25. roku života začnou v těle ubývat. Máme však možnost jejich množství v organismu ovnivnit. A protože v jednotě je síla, ideální je dopřávat si jak kolagen, tak kyselinu hyaluronovou dohromady. Tím se jejich účinky navzájem podporují a omlazující efekt se tím násobí. Opakování není nikdy dost a tak si pojďme si připomenout, v čem jsou tyhle dvě ingredience unikátní.

Kyselina hyaluronová: Expert na hydrataci

O kyselině hyaluronové se hodně mluví a nutno říct, že právem. Má mnoho výjimečných vlastností, tou nejdůležitější je schopnost vázat na sebe vodu – dle některých až o tisícinásobek její vlastní váhy. To ocení každý typ pokožky a zvlášť ta suchá, která má díky chronickému nedostatku vlhkosti tendenci rychleji stárnout.

Kromě toho, že je kyselina hyaluronová expertem na hydrataci, má i další důležité využití. Například urychluje hojení drobných ranek, popálenin a zabraňuje vzniku nevzhledných jizev. Pro své lubrikační vlastnosti se přidává do očních kapek, roztoků a využívá se při očních operacích. Často se uplatňuje i v estetické dermatologii ve formě omlazujících injekcí na vyplnění vrásek, ale také při prevenci i léčbě nemocí pohybového aparátu. Velmi efektivní je užívat kyselinu hyaluronovou vnitřně pomocí doplňků stravy. A to ať už jde o kapsle, tablety, roztok nebo prášek, z kterého si můžete namíchat drink.

Kolagen: Odborník na pružnost

Kolagen je protein, který je po vodě druhou nejvíce zastoupenou látkou v těle. Najdete ho v kostech, pojivových tkáních a kůži a jeho primární funkcí je udržet v těle hydrataci a elasticitu. Díky tomu zabraňuje ochabování pokožky. Můžete si ho představit jako tmel, který drží naše buňky a tkáně pohromadě. A protože se po 45. roce života v těle už téměř netvoří, což se projevuje povadlostí pokožky, i snížením výkonnosti, je dobré si dopřávat kolagenovou kúru. Třeba ve formě drinku.

V těch se často setkáte s pojmem kolagenové peptidy. O co se jedná? Jde o to, že kolagen je ve své základní podobě těžko stravitelný, a tak se používá v takzvaně hydrolizované formě, díky níž vznikají kolagenové peptidy. Ty mají specifickou velikost umožňující jim pronikat do dermis. Tam na ně dokážou naše buňky optimálně reagovat a spustit proces, díky kterému se začne v kůži tvořit nový kolagen.

Kyselina hyaluronová a kolagen: Zvenčí nebo zevnitř?

Na trhu máme celou řadu kosmetických přípravků obsahující jak kyselinu hyaluronovou tak kolagenové peptidy, nicméně například v případě kyseliny hyaluronové hraje důležitou roli i její molekulární velikost. Čím menší molekulu krém nebo sérum obsahuje, tím hlouběji pronikne do pleti a může tak ideálně nastartovat omlazování pokožky. Zatímco pečující přípravky se zaměřují primárně na pleť, v případě doplňků stravy obsahující obě zmíněné ingredience se dá mluvit o komplexním působení – tedy jejich užívání má vliv nejen na pleť, ale na celé tělo. Proto stojí za to zvolit cestu dvojího efektu a pečovat o sebe jak zevně pomocí kosmetiky, tak vnitřně, kdy podpoříte jak mladistvější vzhled, tak zlepšení pevnosti a pružnosti pohybového aparátů i celkovou fyzickou kondici. V případě doplňků stravy je vhodné dopřát si alespoň tříměsíční kúru, nicméně už po měsíci užívání byste měli vidět efekt v podobě zářivější pleti, vyrýsování kontur v obličeji a zlepšení celkové fyzické kondice.

Vyzkoušejte CANNOR Kolagen s kyselinou hyaluronovou, 695 Kč (30 balení)

Kyselina hyaluronová a kolagen - sehraná dvojka v anti-age péči
Kyselina hyaluronová a kolagen – sehraná dvojka v anti-age péči
Nákupní košík
Přejít nahoru